Představujeme vám praktického pomocníka pro nátěry dřevěných materiálů, kterým zajistí ochranu a údržbu nejen v interiéru, ale také exteriéru. Ať už plánujete malovat dřevěnici nebo zachovat kvalitu vašeho dřevěného nábytku, Limba je vám plně k dispozici.
Co vám Limba nabízí a z čeho se skládá
Obecně spočívá hlavní výhoda údržbových olejů v ochraně dřeva a zachování jeho původního vzhledu. Tento úkol plní právě impregnační olej na dřevo Limba , který přirozenou strukturu dřeva nejen zachovává, ale také zvýrazňuje, nakolik proniká do hloubky a po jeho nanesení získá dřevo hladký a hedvábně působící povrch. Použití si najde jak v interiéru, tak i exteriéru a výborně vám poslouží například při péči o venkovní dřevěné terasy, dřevěný plot, zahradní nábytek, altán či podlahy nebo okenice.
Olej Limba je vytvořen na bázi lněného oleje, v jeho složení se však nacházejí i pigmenty snižující účinky UV záření a vosk, který je zárukou vysoké rezistence před vlivem patra a ochrany před působením vody. Podstatnou výhodou v porovnání s jinými produkty je v neposlední řadě fakt, že při práci s olejem Limba není nutné odstraňovat původní nátěr, jelikož jej můžete bez problémů a jednoduše přetřít v případě, že předchozí nátěr byl tvořen tenkovrstvou lazurou nebo olejem.
Jak na práci s impregnačním olejem na dřevo
Předtím, než začnete olej Limba nanášet, měli byste se ujistit, že zvolený povrch je dostatečně suchý a nepokrývá jej námraza. Za účelem efektivnější aplikace také doporučujeme dřevo nejprve očistit a zbavit jej jak pryskyřičných skvrn, tak jakýchkoli dalších nečistot. Je důležité, abyste olej dostatečně intenzivně promíchali a následně můžete začít s jeho nanášením buď s pomocí štětce nebo houby. Olej nevyžaduje ředění a pro rovnoměrnější výsledek je ideální natírat jej souvisle s vlákny dřeva.
To, zda bude třeba nanést dvě vrstvy oleje na dřevo Limba, nebo postačí jen jedna; závisí v zásadě na nasákavosti materiálu a také na vlivu počasí. Pokud se rozhodnete pro dvě vrsty, měli byste před namazáním druhé z nich počkat alespoň 5 hodin, abyste se ujistili, že je první vrstva již dostatečně vsáknutá do dřeva. Samotný nátěr vyžaduje k zaschnutí přibližně 24 hodin, tento čas se však může prodloužit pokud je dřevo vystaveno příliš nízkým teplotám nebo vlhkému vzduchu. Ideální teplota pro natírání a následné vytvrzení oleje by se měla pohybovat v rozmezí 10 – 30 stupňů Celsia.
Co se týče oleje, který se během nátěru nevsákl dostatečně do dřeva, ten stačí setřít obyčejným suchým hadříkem. Nezapomínejte, že odstín dřeva, na který jste impregnanční olej na dřevo Limba nanesli, závisí jak na množství vrstev, tak na kvalitě a druhu použitého dřeva. Od toho se později odvíjí i frekvence opakovaného nátěru, na kterou má také vliv vlhkost, povětrnostní podmínky a zatížení, které je na dřevo prováděno.